دوره دولینگو یا تقلب!!!!

رایتینگ آزمون آیلتس

 

مقدمه رایتینگ آزمون آیلتس

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که زمانی که به آموزشگاهها و یا سیستم های آموزشی دیگر مراجعه می نمایید تنها یک قالب با چند نمونه رایتینگ ارائه می دهند و بسیاری از زبان آموزان از آنجائیکه این موضوع را ریشه ای یاد نگرفته اند منظور ما شیوه نگارش صحیح به همین دلیل در رایتینگ آزمون آیلتس خود نیز به مشکل بر می خورند. حال اگر موافق باشید در این مقاله می خواهیم در مورد معیار های مهم رایتینگ با شما عزیزان صحبت کنیم و در ادامه رایتینگ آزمون آیلتس را برای شما عزیزان باز نماییم.

 

 

تفکر جهانی نسبت به رایتینگ به عنوان process یا purpose

در دنیا دو مکتب وجود دارند یک مکتب اعتقاد دارد که نوشتن یک استعداد ذاتی است و قابل آموزش دادن نیست و مکتب دیگر اعتقاد دارد که فن نوشتار قابل آموزش دادن است.قبلا هم در مورد تعصبات بریتانیایی ها به زبان خودشان صحبت کردیم. حال چطور می شود کشور هایی که انقدر در زبان با خودشان اختلاف دارند در سیستم های آموزشی و آزمونی خود بعضی معیارها را در نظر نمی گیرند؟

3 مهره نقش آفرین و اساسی پایه ای در رایتینگ

از آنجایی که چاره ای در یادگیری رایتینگ از طریق یک سری چهارچوب بندی هایی را نداریم حال از سه مهره ای در نوشتن  صحبت می نماییم که از اهمیت بالایی برخوردار است سپس با پاراگراف نویسی آشنا می شویم.

 

اولین مهره punctuation می باشد که چطور جملات را با یک سری علائم به هم وصل نماییم و یا جملات را پایان دهیم. حتما لینک منبع زیر را دنبال کنید.

لینک طلایی punctuation

 

دومین مهره capitalization می باشد با این معنا که کلمات را در جاهای مختلف جمله حروف اولش را بزرگ بنویسیم و یا بعضی از کلمات فارغ از جایگاه اولشان در جمله حرف اولشان بزرگ نوشته می شود. 

لینک طلایی Capitalization

 

سومین مهره اصلی indentation می باشد که به نسبت ماهیت رایتینگ ما جملات ابتدایی هر پاراگراف جلوتر از بقیه جملات قرار می گیرند.

 

 

شیوه صحیح پاراگراف نویسی در رایتینگ پایه

شاید بپرسید که چرا باید این مراحل را طی کنیم تا به رایتینگ آزمون آیلتس برسیم. اگر هر کاری را از پایه انجام دهیم هم ایرادات بیهوده ما کم می شود و هم سریعتر با داستان کنار میاییم.

بخش اول پاراگراف نویسی نوشتن topic sentence می باشد که در اصل از یک topic که میتواند یک کلمه باشد به علاوه یک sentence که یک جمله توضیحی در مورد topic می باشد تشکیل شده است.

بخش دوم پاراگراف نویسی استفاده از supporting sentences هاست که از روش های زیر برای حمایت از topic sentence استفاده می شود.

با استفاده از مثال های کوتاه و یا توصیفی.

با استفاده از طرح جزییات.

با استفاده از یک حکایت و یا تجربه شخصی.

با استفاده از آمار.

با استفاده از مقایسه.

بخش سوم پاراگراف نویسی استفاده از reworded topic sentence می باشد که با یک زبان دیگر topic sentence را در انتهای پاراگراف تکرار می نماییم. 

 

از آنجایی که مهارت رایتینگ احتیاج به یک استاد حرفه ای دارد پس در صورت نیاز یک جلسه آزمایشی رایگان با ما رزرو بفرمایید در لینک زیر :

 

 

رایتینگ آزمون آیلتس بخش آکادمیک

هر نوشتاری شیوه و سبک خود را دارد و در آزمون آکادمیک آیلتس از دو بخش نوشتن مقاله و تحلیل یک سری نمودار ها استفاده می شود. که اگر بخواهید مقالات را صحیح بنویسید حتما باید با تقسیمات و ساختارهای نوشتاری آیلتس آشنا باشید که اگر نباشید از ابتدای نوشتن جواب به بیراهه می روید و نمره خوبی نصیبتان نمی شود. در بخش تحلیل نوشتاری نمودارهای رایتینگ آزمون آیلتس در بخش رایتینگ هم می بایست با یکسری کلمات مرتبط در تحلیل نمودارها آشنا شوید که دو لینک طلایی برای متقاضیان رایتینگ آزمون آیلتس و تافل در زیر برایتان قرار می دهیم که حتما از آنها استفاده نمایید اگر سرنوشت آیلتس آکادمیک شما برایتان مهم است. باز هم در نظر بگیرید یک استاد حرفه ای خیلی در دادن کامنت به شما کمک می کند حتی یک باید است.

 

لینک طلایی مقالات مخصوص شرکت کنندگان رایتینگ آیلتس یا تافل

لینک طلایی آموزش و نمونه های تحلیلی نمودارها به همراه کلمات لیست شده مرتبط

لینک فوق طلایی کتاب رایتینگ آکادمیک

 

 

رایتینگ آزمون آیلتس بخش جنرال

در بخش جنرال باید یک مقاله همانند آکادمیک و یک نامه نوشته شود که شما عزیزان در بخش نامه با یک چارچوب کاملا مشخص روبرو هستید و توجه شما را به نمونه های زیر جلب می نماییم.

 

 

اهمیت گرامر در رایتینگ آزمون آیلتس

گرامر در رایتینگ آزمون آیلتس از نقش بسیار مهمی برخوردار است که اگر مایل بودین گرامر پیشرفته را در کمتر از 10 ساعت بیاموزید به لینک زیر مراجعه نمایید.

 

لینک طلایی آموزش زمانهای آینده زبان انگلیسی

اهمیت کلمات و ترکیبات کلمات در رایتینگ آزمون آیلتس

کلمات و ترکیبات کلمات و چطور وصل کردن جملات در رایتینگ آزمون آیلتس از اهمیت بالایی برخوردار است که شما عزیزان می بایست با تمرین قبل از آزمون با موضوعات و کلمات خود را آشنا نمایید. فراموش نکنید که ریدینگ برای کلمات تخصصی واجب است و شما عزیزان نه تنها مهارت های دیگر خود را تقویت می نمایید بلکه باعث می شود در رایتینگ آزمون آیلتس نیز از بار علمی بالاتری برخوردار شوید.

 

لینک طلایی چگونه کلمه بیاموزیم

 

 

حتما قبل از حضور در آزمون واقعی رایتینگ آزمون آیلتس …

حتما قبل از حضور در آزمون واقعی رایتینگ آزمون آیلتس از یک متخصص بر روی رایتینگ های خود کمک بگیرید و فراموش نکنید خواندن کتابهایی با عنوان ایرادات رایج زبان انگلیسی که بسیار به شما عزیزان کمک می نماید.

 

لینک های طلایی سایت فانتاگیلیش با مدیریت استاد علی زرین قبا مبتکر آموزش مکالمه زبان در کوتاه مدت و اجرای 2000 کلاس آنلاین در سراسر جهان کمتر از 7 ماه :

 

اسپیکینگ آزمون آیلتس

لینک مصاحبه شغلی در انگلیسی

لیسنینگ آزمون آیلتس

آموزش مکالمه زبان انگلیسی

ریدینگ آیلتس

آموزش آنلاین زبان

 

 

موفق باشید

 

 

مطالب مرتبط

اسکرول به بالا