دوره دولینگو یا تقلب!!!!

آیلتس

موفقیت در آیلتس موفقیت در مهارت های زبان نیست!

 

سالهاست آزمون آیلتس بوسیله افراد بومی کشورمان در حال اجراست در حالی که در کشورهای دیگر تنها مرجع برگزاری آزمون آیلتس نمایندگان دانشگاه کمبریج می باشند.روز به روز با بدتر شدن تحریم ها قیمت ثبت نام این آزمونها بالا می رود و ناگریز برخی سودجویان و دلالان با برندسازی از متقاضیان سوء استفاده می نمایند ناگریز درست یا غلط قبول شدن متقاضیان به نسبت نیاز کاری و مهاجرتی امری ضروری است.خیلی از سیستم های آموزشی با دادن قول های الکی و در بسیاری از موارد نشدنی با زمان و پول مردم بازی می کنند.اگر می خواهید با این آزمونها بیشتر آشنا شوید و برای گذر از این آزمونها موفق شوید حتما این مقاله را بخوانید.

 

آیلتس با چه نمره ای ایده آل است!

تعجب ننمایید که خیلی از متقاضیانی که در دوره های آیلتس شرکت می کنند نیازی به این دوره ها ندارند و با داشتن زبانی که می دانند و نمره ای که می خواهند می توانند با یک بار شرکت کردن به نمره دلخواه خود برسند زیرا آیلتس برای افرادی که زبان را کار کرده اند از یه مرحله ای به بعد نیاز به شرکت در کلاسها را ندارد.اما چرا این تصور پیش می آید که همه باید کلاس بروند شاید این امر ریشه در مهندسی سطح زبان آموزان در سود جویی بعضی افراد باشد.

 

ماشین حساب آیلتس

 

 

برای چه افرادی شرکت در آزمون آیلتس ضروری است برای چه افرادی ضروری نیست؟

 

کلاسهای آیلتس به نسبت نمره دلخواه و مورد نیاز و سواد زبانی شخص تعیین می شود و یک متخصص واقعی با یک بار مصاحبه کاملا از ضرورت حضور و عدم حضور در کلاسها به نسبت هر فرد آگاه می شود. کلاسهای آیلتس به نسبت هر فرد حضورش می تواند مثل چاقو عمل کند شاید ضرورتی نداشته باشد و باعث آتش زدن سرمایه های فرد شود و در بسیاری از موارد با شرکت نکردن در کلاسها به یک سرطان تبدیل شود.

 

توجه:حتی اگر در زبان سطح خوبی داشتید به اندازه 2 جلسه در مورد کلیات غیر زبانی و مطالعه تکنیک طلایی آیلتس در مطالب قبل ما اطلاعات کسب کنید.

 

 

کلیات مواردی که باید در یک جلسه آموزشی توجیهی به افرادی که از سطح زبانی خوب برخوردارند گفته شود تا در کلاسها شرکت نکنند و خودخوان به نمره مورد نظر برسند؟

 

خیلی از مردم فکر می کنند که آزمون آیلتس بر اساس توانایی زبانی آنها نمره می دهد که معیارهای دیگری هم موجود است که جای بررسی دارد.صرفا آزمون های بین المللی استاندارد نیستند و در بیشتر موارد ما متخصصان دیده ایم که افراد در مراکز مختلف نمره های متفاوتی را می گیرند به دلایل زیر:

 

  • نظرات آزمون گیرنده ها متفاوت می باشد.

     .   از همه مهم تر قوانین حاکم بر آزمون به عنوان متغیر هایی عمل می کنند که اگر شما بهترین باشید باید آنها را بدانید و ضرورت شرکت در کلاس اینجاست.

 

  • علوم انسانی علومی نسبی هستند و آیلتس زیر مجموعه زبان است که هر زبانی زیرمجموعه علوم انسانی است.

 

چرا؟

 

-رعایت نکردن دیکته در لیسنینگ آزمون آیلتس باعث کسر نمره می شود.

– عدم استفاده از کلمات پیچیده و گرامرهای پیچیده موجب پایین نگه داشتن نمره می شود حتی اگر شما یک انگلیسی الاصل باشید و بخواهید ساده و صحیح صحبت نمایید.

تنوع موضوعات در بخش خواندن حتی اگر به رشته تخصصی شما ربطی نداشته باشد

-عدم رعایت برخی چهارچوب های نوشتاری آیلتس و تافل که باعث کسر نمره می شود.

 

 

توجه:حتی اگر شما نیازی به شرکت در دوره های آموزشی نداشتید حتما چند جلسه توجیهی برای فراگیری مطالب فوق بروید.

 

 

 

اول زبان عمومی خود را قوی کنیم بعد تکنیک های آیلتس یا برعکس؟

در سیستم های آموزشی که مبنا درآمد زایی و سودجویی است در حوزه آیلتس و دیگر آزمونها زبان آموزان را تشویق می کنند که هر کلاسی که خودشان میخواهند ثبت نام کنند اما دقیقا این کار بعضی موقع ها مثل این میماند که ما عمق استخر را می دانیم اما به یک فرد شنا نابلد نمی گوییم عمق استخر را.در تمام سیستم های پیشرفته ابتدا متخصصین اصول گرامری و مکالمه ای را آموزش می دهند سپس تکنیک های مورد نظر اما به جرات باید گفت که در سیستم های ما اصول را یا ناقص یا غیر کاربردی و یا طولانی مدت آموزش میدهند.فرض کنید زبان آموزی به هر دلیلی در ابتدا تکنیک های آیلتس را فرا گیرد و سپس آزمون دهد شاید در بسیاری از موارد دیده شده است که موفق باشد اما در انتها مراجعه می کنند تا زبان واقعی را فراگیرند و هیچگاه فراموش نکنید که آیلتس فقط دو سال اعتبار دارد و اگر نتوانید بعد از دو سال دوباره از پس کار بر نیاید انگار از چاله به چاه میوفتید.

 

لینک طلایی زمانهای آینده زبان انگلیسی

لینک طلایی چگونه کلمه بیاموزیم

 

اهمیت زبان عمومی قبل از آموزش آیلتس؟

اگر می خواهید حتی بعد از گرفتن نمره دلخواه جزو افرادی نباشید که در مکالمه زبان خود به مشکل بر می خورید و هزینه دوباره ننمایید می بایست گرامر و مکالمه زبان خود را از پایه و با روشی متفاوت و سریع جلو ببرید. آموزش گرامر در کوتاه مدت در دست ماست.

 

اهمیت شناخت آزمونهای بین المللی قبل از حضور در آزمون؟

شناخت آزمونها همان طور که گفته شد از علم شما به آزمون بالاتر است تمامی ما باید این امر را جدی بگیریم. چه بسیار زبان آموزانی به دلیل ندانستن دیکته و اهمیت آن در آزمون شنیداری حتی با قدرت شنیداری بالا اما 2 تا 3 نمره در آیلتس از آنها کاسته شده است.

 

 

انواع مختلف آیلتس

 

آیلتس آکادمیک: برای متقاضیان تحصیل در خارج کشور از آیلتس آکادمیک استفاده می شود.

آیلتس جنرال: آزمونی است برای متقاضیان مهاجرت به کشورهایی همچون استرالیا و کانادا و غیره…

 

لینک آیلتس چیست؟

 

توجه: هر گاه فردی ادعای قبولی در آزمون کرد باید از آن فرد پرسید با چه نمره ای نسبت به هدف خود و در کدام آزمون قبول شده ای. چه بسیار افرادی که با نمره 4.5 جنرال هم کارشان راه می افتد.

 

فراموش نکنید انگلستان آیلتس ایران را برای کشور خود قبول ندارد و توصیه می شود در کشور های مجاور آزمون دهید.

 

بخش های مختلف آیلتس؟

 

اسپیکینگ: از سه بخش تشکیل شده که با بخش های مختلف شما را آشنا می نماییم.

 

بخش 1:

 

بخش دوم کارت اول:

 

بخش دوم کارت دوم

 

 

لیسنینگ: بخش شنیداری آیلتس چه آکادمیک و چه جنرال برابر است و توجه نمایید مهارت لیسنینگ تنها در آزمون آیلتس بررسی نمی شود بلکه دیکته صحیح نیز جزو فاکتورهایی است که در نظر گرفته می شود.

 

 

 

ریدینگ: بخش ریدینگ آیلتس آکادمیک با جنرال کاملا متفاوت است و در بخش آکادمیک فارغ از اینکه رشته شما چیست شما عزیزان می بایست نسبت به حدود 10 موضوع در آیلتس قبل از آزمون مطالعات گسترده ای داشته باشید و با کلمات موضوعات مختلف آشنا شوید. صرفا دانستن تکنیک در ریدینگ آزمون آیلتس کافی نیست. تکنیک ها تنها ابزارهایی هستند تا ما بتوانیم از دانش خود سریعتر بهره ببریم.

 

نقش استاد در موفقیت متقاضیان

 

توجه: برای موفقیت در آیلتس صرفا یک ترم کلاس رفتن و یا به تشخیص خود کلمه حفظ کردن کافی نیست و شما عزیزان می بایستی از طریق یک متخصص مراحل تکامل خود را درست و با یک برنامه ریزی بلند مدت طی نمایید مخصوصا افرادی که در ابتدای راه هستند. یک متخصص نه تنها شما را از نظر تلفظ بلکه از تلفظ صحیح گرامری و کلمات هم یاری می نماید.

 

 

لینک طلایی استاد زبان آیلتس

 

 

توجه: بخش اسپیکینگ و رایتینگ آزمون آیلتس صد در صد به یک استاد کار کشته با منابع کامل نیاز دارد و در بخش های ریدینگ و لیسنینگ بیشتر بار بر روی زبان آموزان می باشد و باید تمرینات زیادی در حوزه دیکته و شنیداری و حفظ لغات در متن ها با موضوعات متفاوت بنمایند.

 

افتخار ماست در خدمتتون باشیم و علت بهترین شدن سیستم ما شما عزیزان بودین.

 

موفق باشید

زرین قبا مبتکر زبان در کوتاه مدت

 

مطالب مرتبط

اسکرول به بالا