روحیه در آزمون دولینگو

روحیه در آزمون دولینگو

مقدمه

 

یکی از مهمترین اتفاقاتی که هر شرکت کننده ای در آزمون دولینگو باید بداند حفظ روحیه در آزمون دولینگو می باشد که امروز دوست دارم در موردش خدمتتون صحبت کنم در شرایط مختلف آزمون.

 

شرایط روحیه بعد از آزمون اول

بسیاری از زبان آموزان فکر می کنند که با یک بار آزمون دادن باید جواب خود را از آزمون دولینگو بگیرند. یا اینکه اگر نمره شان کمتر از انتظارشان باشد دیگر نباید آزمون دهند و در یک فاز نا امیدی پیش می روند. اما باید به شما عزیزان بگویم که در آزمون دولینگو حفظ روحیه برای شرکت دوباره آزمون خیلی مهم است.  اگر این ماجرا را جدی نگیرید موفق نمی شوید. ما زبان آموز داشتیم تا 7 بار با روحیه در آزمون دولینگو شرکت کرده و موفق به اخذ نمره 120 شده.

 

شرایط روحیه در حین آزمون

یکی از مهمترین اتفاقاتی که در حین آزمون باید به آن توجه نمایید این است که شاید اصلا معنای یک سوال را متوجه نشوید. قطعا آسمان به زمین نرسیده و می خواهم بگویم در این شرایط شرکت کننده ای موفق است که به صحبت کردن خود در هنگام آزمون ادامه دهد.  تا آنجایی که می تواند پاسخ را مرتبط مدیریت نماید. حفظ آرامش و ادامه دادن در چنین شرایطی ضامن موفقیت شماست. بعضی اوقات بچه ها می پرسند که ما اصلا درک نمی کنیم که سوال چه گفته چطور شما می گویید صحبت کنید؟ قطعا اگر کل سوال را متوجه نشوید در سوال کلماتی را دارد که شما یکسری اطلاعات را به آن ایده ها وصل نمایید.

 

روحیه در آزمون دولینگو
روحیه در آزمون دولینگو

 

شرایط روحیه قبل از آزمون

آزمون دولینگو آزمونی است که یکسری قلق های خاص خودش را دارد.  شما عزیزان قبل از آزمون باید روی تمرکز و دانش آکادمیک زبانی خود کار کرده باشید. سال های گذشته ثابت کرده است که شما عزیزان اگر با سوالات پر تکرار آشنا شده باشید. قطعا این سوالات می تواند در امتحان شما نیز تکرار شوند. همین آمادگی باعث آرامش شما در حین آزمون می شود. یکی از مواردی که به آن باید دقت نمایید خواب کافی و صبحانه کامل و پر انرپی بودن است. در آزمون دیده شده زبان آموزی از حال برورد یا بخاطر فشار آزمون حتی شروع به گریه هم نماید. اما اگر به نکاتی که می گویم توجه کنید هرگز آزمون دولینگو از یکسری ایرادات برای گرفتن پول دوباره از ما سوه استفاده نمی نماید.

 

شرایط روحیه تا دریافت نمره

یکی از پر استرس ترین مراحل برای زبان آموزان زمانی است که آزمون دادند و منتظر نمره خود هستند. دوستان عزیز در بهترین شرایط 24 ساعت و در بدترین شرایط 72 ساعت طول می کشد که دولینگو برای شما جواب را ارسال نماید. این بازه زمانی به سیستم دولینگو بستگی دارد که چقدر سرش شلوغ باشد.

 

 

نتیجه گیری :

قطعا زمانیکه دولینگو به ما فید بک های متفاوتی می دهد باید در نظر بگیریم که آیا حق دارد یا خیر که بنده در وبلاگ اخطارهای دولینگو در موردش صحبت کردم. اگر جزو اخطارهایی باشد که خودمان مقصر باشیم یا باید سریع تست را قطع کنیم تا دوباره تست دهیم و یا دانسته صبر کنیم که نتیجه آزمون بیاید بدون نمره. توصیه بنده در چنین شرایطی این است که حتما با یک متخصص مسیر دولینگو را پیش ببرید و به هر دلیلی جواب نگرفتید ایراد کار را با یک متخصص در میان بگذارید سپس دوباره در آزمون شرکت نمایید.

  • دوره آموزشی
  • پکیج های اسپیکینگ و رایتینگ 2020 با جواب
  • مشاوره

 

حال توجه شما را به یک ویدیو جذاب جلب می نمایم:

 

 

موفق باشید

مطالب مرتبط

اسکرول به بالا